Skóra palacza – jak odzyskać zdrowy wygląd?

Jestem zestresowany, chcę się zrelaksować, już się przyzwyczaiłem – to jedne z najczęstszych odpowiedzi palaczy na pytanie dlaczego tak właściwie palą papierosy. Uzależnienie i chęć sięgnięcia po kolejną dawkę nikotyny potrafią być tak silne, że często nie pomagają nawet widniejące na paczkach ostrzeżenia i wizualizacje możliwych chorób.

Wygląd skóry osoby palącej

Oprócz nich, nie można zapominać również o tym, że palenie papierosów znacznie przyspiesza proces starzenia się skóry. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ zmiany nie pojawiają się z dnia na dzień. Niestety po dłuższym czasie dostrzega się widoczną różnicę.

Skóra palacza – jak odzyskać zdrowy wygląd

Skóra palaczy przyjmuje szaro – żółtawą barwę, staje się szorstka i cienka. Związki tytoniu uszkadzają włókna kolagenowe i elastynowe, a jak wiadomo to one są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność, a tym samym młody wygląd skóry. Ponadto warto dodać, że zmarszczki u osób palących widoczne są szczególnie w okolicach oczu oraz ust.

Likwidacja negatywnych skutków palenia – kosmetyki

W jaki sposób przywrócić dawny, zdrowy wygląd? Pierwszy i najważniejszy krok to oczywiście rzucenie nałogu. Należy jak najszybciej odnaleźć w sobie pokłady silnej woli i zawalczyć o zdrowie oraz lepszą kondycję skóry. Zastanawiasz się w tym momencie jak pozbyć się niekorzystnych zmian, które już powstały?

Oprócz rezygnacji z używek warto postawić na profesjonalne kosmetyki, które dostarczą Ci dawkę odżywienia. Wybierz peelingi, które wygładzą Twoją skórę oraz przygotują ją na późniejsze przyjęcie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Dobrym rozwiązaniem są preparaty z retinolem i hydrokwasami. To dzięki nim pobudzisz syntezę kolagenu i pozbędziesz się nieestetycznych przebarwień.

Więcej o kosmetykach zwalczających negatywne skutki palenia papierosów na: www.sklepestetyka.pl/Skory_palacza_jak_pielegnowac.html

Pomóc może także witamina C, E oraz koenzym Q10, które nawilżą skórę oraz poprawią jej koloryt. Aby pozbyć się toksyn warto również wprowadzić w życie trochę ruchu, pić 2 litry wody dziennie i korzystać z sauny.

Jeżeli jesteś palaczem, a negatywne skutki nałogu już pojawiły się na Twojej skórze, pamiętaj, że na nic nie jest za późno. Jak najszybciej rzuć palenie i zadbaj o siebie. Jak mówi słynne powiedzenie: Lepiej późno niż wcale!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *