Przebarwienia posłoneczne

Przebarwienia to plamki występujące na skórze, których barwa różni się od jej naturalnego kolorytu. Wyróżnić można wśród nich m.in.:

  • piegi,
  • znamiona skórne,
  • przebarwienia hormonalne,
  • przebarwienia pozapalne,
  • plamy starcze,
  • przebarwienia posłoneczne.

 

Przebarwienia posłoneczne

 

Ze względu na fakt, że lato zbliża się wielkimi krokami, warto skupić się na tych ostatnich. O tej porze roku, większość z nas planuje spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i wygrzewać swoje ciało w promieniach słonecznych.

Należy jednak pamiętać, że przebarwienia powstają właśnie na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Jego długotrwałe oddziaływanie przyczynia się do wzmożonej produkcji melaniny. W efekcie, na skórze pojawiają się ciemne plamy o nieregularnym kształcie.

Jak zapobiec powstaniu przebarwień posłonecznych?

Po pierwsze, jak wiadomo, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Fundamentalną zasadą jest oczywiście unikanie nadmiernego przebywania na słońcu. Poza tym, należy stosować kremy z filtrem, które są nam w lato szczególnie niezbędne! Warto jednak w tym miejscu dodać, że osoby, których skóra jest szczególnie narażona na przebarwienia, powinny używać takich kremów przez cały rok, a nie tylko w gorące, słoneczne dni.

Po drugie, jeżeli nie potrafisz odpuścić sobie opalania, staraj się nie robić tego w pełnym słońcu. Skorzystaj z niego po południu, gdy jest ono troszkę słabsze.

Po trzecie, pamiętaj, aby użyć kosmetyków do opalania ok. pół godziny przed wyjściem na słońce. Dzięki temu, zawarte w nich składniki będą mogły przeniknąć w głąb skóry.

Po czwarte, warto co jakiś czas powtarzać aplikację kremów oraz korzystać z nich po każdym wyjściu z wody.

Jak usunąć powstałe przebarwienia?

Jeżeli nie udało Ci się zapobiec przebarwieniom i już pojawiły się na Twojej skórze, warto wówczas zastosować preparaty, które je rozjaśnią. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków, które będą dostosowane do rodzaju Twojej skóry. Profesjonalne i dopasowane do Ciebie preparaty zredukują widoczne plamy pigmentacyjne oraz ujednolicą koloryt Twojej cery.

Przebarwienia nie dodają nam uroku, zwłaszcza, gdy występują w widocznych miejscach. Warto zatem zapobiegać ich powstaniu. Jeżeli jednak jest już za późno, a nieestetyczne plamki pojawiły się na Twojej skórze, pamiętaj, że istnieją kosmetyki, które zapewnią Ci intensywną kurację rozjaśniającą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *