Peelingi chemiczne

Peelingiem nazywamy zabieg kosmetyczny, którego głównym celem jest złuszczenie martwego naskórka. Dzięki niemu skóra może swobodnie oddychać i z większą skutecznością przyjmować składniki odżywcze zawarte w kosmetykach. Praktycznie każdy słyszał o tym zabiegu. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że istnieje kilka rodzajów peelingów. Dziś kilka słów o peelingach chemicznych, które oprócz usunięcia martwego naskórka są w stanie walczyć także z innymi problemami takimi jak: przebarwienia, zmarszczki, blizny czy też trądzik.

 

Peelingi chemiczne

 

Na czym polega peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to innymi słowy zabieg wykonywany za pomocą kwasów. W tym miejscu należy zaznaczyć, że wyróżnia się 3 rodzaje kwasów różniących się pod względem właściwości:
AHA – przeciwdziałają starzeniu się skóry niwelując zmarszczki, bruzdy oraz przebarwienia,
BHA – wyróżniają się właściwościami przeciwzapalnymi,
PHA – właściwości tych kwasów są podobne do AHA. Jednak ze względu na łagodne działanie, kwasy PHA dedykowane są cerze wrażliwej i naczyniowej.

Więcej o peelingach na: Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne – rodzaje

W zależności od stopnia zaawansowania występujących niedoskonałości skórnych możesz zdecydować się na wykonanie peelingu powierzchownego, średnio głębokiego lub głębokiego. Pierwszy z nich poradzi sobie z drobnymi zmianami. Dwa następne obejmują swoim działaniem zarówno naskórek, jak i skórę właściwą, przez co są w stanie wyeliminować głębsze zmarszczki.

Czego unikać przed i po peelingu chemicznym?

Jeżeli chodzi o okres przed peelingiem, pamiętaj o tym, aby około tydzień przed wykonaniem zabiegu unikać depilacji, woskowania oraz stosowania preparatów, które mogłyby podrażnić Twoją skórę.

Z kolei po wykonaniu peelingu chemicznego miej na uwadze kilka wskazówek, które ochronią Twoją skórę i pomogą utrzymać rezultat działania peelingu. Unikaj nadmiernej ekspozycji skóry na słońce przez ok. 4 tygodnie, intensywnie ją nawilżaj i nie zdrapuj złuszczającego się naskórka. Efekt po zabiegu wzmocni natomiast zastosowanie kremu z witaminą C.

Jeżeli pragniesz osiągnąć rezultat wygładzonej skóry, pozbawionej zmarszczek i przebarwień, peeling chemiczny może okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *