Rozstępy – jak sobie z nimi radzić?

Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne w postaci białych lub czerwonych prążków, których pragnie pozbyć się wiele osób. Zmagają się z nimi zarówno mężczyźni, jak i kobiety, chociaż należy zaznaczyć, że u pań zjawisko to występuje częściej. Rozstępy powstają wówczas, gdy głębokie warstwy skóry rozrywają się. Mówiąc jeszcze dokładniej, niedoskonałości pojawiają się na skutek zerwania włókien kolagenu i elastyny.

Skąd biorą się ubytki?

Ich przyczyną jest nadmierne rozciągnięcie skóry. Rozstępy mogą więc powstawać w przypadku szybkiego przybrania na wadze, czy też nagłego wzrostu. Spotykają się z nimi również osoby korzystające z siłowni, które podczas treningów skupiają się na rozbudowie mięśni.

Zapobieganie niedoskonałościom

Oczywiście zanim rozstępy pojawią się na skórze, należy im zapobiegać. Warto podjąć odpowiednie kroki, które wzmocnią wytrzymałość skóry. Niezwykle istotne jest nawilżanie, które sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna i jędrna. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest także aktywność fizyczna, czy też masaże miejsc, w których istnieje największe ryzyko powstania rozstępów.

Krem na rozstępy - Thalgo

Walka z rozstępami

Co w sytuacji, gdy rozstępy już zdążyły pojawić się na skórze? Wówczas warto postawić na profesjonalne kosmetyki zawierające cenne składniki. Krem na rozstępy od Thalgo jest produktem, na który warto zwrócić uwagę. W jego składzie odnaleźć można: centelię azjatycką, olejek z pomaśli właściwej, olejek z kiełków pszenicy, a przede wszystkim morską elastynę i kolagen.
Są to substancje odżywcze, regenerujące, uelastyczniające oraz zabliźniające. W efekcie, codzienne stosowanie kremu przez minimum 3 miesiące pozwoli Ci osiągnąć korzyści w postaci:

  • wygładzonych rozstępów,
  • jedwabiście miękkiej, elastycznej i jędrnej skóry.

Rozstępy to problem natury estetycznej. Wraz z upływającym czasem wydłużają się i poszerzają. W związku z tym warto działać jak najszybciej, aby pozbyć się tych niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *