Łysienie u mężczyzn – najlepsze preparaty na łysienie

Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą liczbę społeczeństwa. Borykają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Piękne i zdrowe włosy zapewne dla obu płci bardzo często są symbolem urody i witalności. Istnieje wiele przyczyn mających wpływ na tę dolegliwość. Wśród najbardziej popularnych wyróżnić można niedobór witamin, stres czy też zabiegi mechaniczne wykonywane na włosach tj. prostowanie i suszenie. U mężczyzn, duży wpływ na łysinę ma jednak przede wszystkim pochodna testosteronu, zwana dihydrotestosteronem (DHT). Łysienie należy także do problemów natury estetycznej, przez co może odbierać pewność siebie. Na szczęście powstaje wiele produktów, dzięki którym można skutecznie walczyć z wypadaniem włosów. Stosować można różnorakie formy pomocy, od szamponów poprzez urządzenie do mizoterapii mikroigłowej.

Biodroga Medic Skin Care Scalp Cleansing Concentrate

Pierwszym opisywanym produktem jest szampon do włosów i skóry głowy. Ma on za zadanie wzmocnić cienkie włosy z tendencją do wypadania. Zawarte w nim proteiny pszenicy, jedwabiu i peptydy odbudowują mieszki włosowe. Szampon stymuluje porost włosów oraz sprawia, że są one grubsze i mocniejsze.

 Biodroga Medic Skin Care Scalp Cleansing Concentrate - Szampon odbudowujący do włosów i skóry głowy

FEG YUDA Hair Growth Spray

Jednak samo używanie szamponów, może okazać się niewystarczające w walce z łysieniem. Warto wzmocnić ten efekt poprzez używanie odżywek wzmacniających. Pod nazwą FEG YUDA Hair Growth Spray kryje się właśnie taka odżywka, w której skład wchodzą następujące substancje aktywne: ekstrakt z żeń-szenia, ekstrakt z korzenia angeliki, minoxidil, polygonum multiflorum. Każda z nich pełni odmienną funkcję. Po połączeniu tworzą odżywkę, która zapobiega łysieniu i jest dedykowana dla każdego rodzaju włosów. Szczególnie jednak poleca się ją osobom o włosach słabych i przetłuszczających się.

FEG YUDA Hair Growth Spray - Odżywka wzmacniająca do włosów

Colway Natural Collagen Graphite

Przy procesach łysienia bardzo pomocny może okazać się również kolagen naturalny, który odżywia nie tylko włosy, ale świetnie sprawdza się również podczas pielęgnacji skóry i paznokci. Sprawia, że struktura włosów jest wygładzona, miękka i elastyczna.

Colway Natural Collagen Graphite - Kolagen naturalny do odżywiania włosów i paznokci

Mesosystem Biotina hidrixin

Powyższe serum jest źródłem biotyny. Ma ono na celu regulację pracy gruczołów łojowych. Warto również zaznaczyć, iż działa podwójnie. Jeżeli chodzi o jego wpływ na skórę, należy podkreślić, iż serum odbudowuje jej komórki oraz zmniejsza łojotok. Z kolei wpływając na włosy, stymuluje ich wzrost oraz zapobiega wypadaniu.

Mesosystem Biotina hidrixin - Reguluje pracę gruczołów łojowych, stosowana na skórę głowy

Dermofuture The Mesoroller Device

Ażeby jeszcze bardziej pobudzić komórki skóry głowy, można zastosować także urządzenie do mikronakłuwania skóry. Dużym plusem jest fakt, iż istnieje możliwość wykonywania tego zabiegu samodzielnie. Do najistotniejszych zadań urządzenia zaliczyć można regenerację komórek oraz poprawę jędrności i nawilżenia skóry.

Dermofuture The Mesoroller Device - Urządzenie MEZOROLLER do mezoterapii mikroigłowe

Jak pokazały powyższe przykłady, istnieje ogrom sposobów do walki z wypadaniem włosów. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania kosmetyków i urządzeń do indywidualnych potrzeb konsumenta.

Więcej o łysieniu na:

Co na wypadanie włosów i łysienie? Przestań myśleć o przeszczepie i tabletkach!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *