Jak uchronić się przed zimowymi przebarwieniami?

Trwa styczeń, a to oznacza, że lada chwila rozpoczną się ferie zimowe. Jest to okres, gdy wiele rodzin planuje spędzić ze sobą więcej czasu i oderwać się od codziennych obowiązków. Nic więc dziwnego, że górskie miejscowości, a szczególnie stoki narciarskie są wówczas bardzo oblegane.

Zimowe słońce też może być szkodliwe!

Zima charakteryzuje się najniższymi temperaturami, siarczystym mrozem, śniegiem oraz ostrym słońcem, którego nie należy lekceważyć. Już w ciągu kilku godzin jazdy na nartach w słoneczny dzień na skórze mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia. Dziś kilka słów na temat tego, w jaki sposób ochronić ją podczas zimowego szaleństwa.

 

Zimowe przebarwienia - jak ochronić przed nimi skórę?

 

Witamina C + kwas ferulowy = skuteczna ochrona

Jedną z najważniejszych kwestii jest prewencja, czyli skuteczne zabezpieczenie skóry. Z pomocą przychodzi znana wszystkim witamina C oraz kwas ferulowy tworzące naturalną ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym.

Przebywając na stoku warto mieć w kieszeni mini wersję preparatu ochronnego, aby móc powtarzać jego aplikację co 2 godziny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, aby przy wyborze kosmetyku kierować się jego konsystencją. Gęsta formuła pozwoli stworzyć skuteczną barierę ochronną przed mrozem.

Najważniejszy jest jednak skład produktu. Dlatego oprócz składników ochronnych postaw także na te, które odżywią skórę. Należą do nich m.in. masło shea, kakaowe, czy też olej arganowy.

Po powrocie z urlopu warto stosować serum z witaminą C i kwasem ferulowym, a także peelingi enzymatyczne, które wyrównają koloryt, zmniejszą przebarwienia i przywrócą skórze dawny blask.

Niech kupno nowego sprzętu i skompletowanie odzieży narciarskiej nie będzie jedynym działaniem przed wyjazdem. Włóż do torby także niezbędne kosmetyki, które ochronią skórę przed szkodliwym działaniem słońca i pozwolą zachować jej dobrą kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *